Úvodní stránka » *Podnikání* » Kvalitní nábytek do kanceláře – při práci z domova je to nutnost

Kvalitní nábytek do kanceláře – při práci z domova je to nutnost 

Za poslední rok pracuje z domova mnohem více lidí než dřív. Doba zrychluje, přibližujeme se západnímu světu, ale největší vliv na home office zaměstnanců měla bezesporu pandemie koronaviru. Ať jsou důvody pro domácí pracovnu jakékoliv, kvalitní nábytek do kanceláře by měl být samozřejmostí. Vysvětlím vám proč…

kvalitni-nabytek-do-kancelare.jpg

Jaké je základní pravidlo pro práci z domu?

Ať už pracujete ze svého příbytku každodenně či jen některé dny v týdnu, myslete na to, že byste pro práci měli mít vyhrazené své vlastní místo. Jen tak se budete moci plně soustředit na náplň vaší práce. Neustálé přesuny od stolu na gauč a zase zpět, v horším případě papírování a datlování do notebooku přímo v posteli, nepřinášejí vhodné podmínky pro duševní pohodu, ani pro zdraví.

Bolesti zad a deprese na sebe nenechají dlouho čekat. Přitom základní kancelářský nábytek v podobě stolku a židle vám pro začátek určitě dobře poslouží.

Malý pracovní koutek vám udělá radost

Nezáleží na tom, zda máte velký prostorný dům, větší byt nebo malou garsonku. Vyčlenit si místo na malý pracovní koutek lze téměř kdekoliv. Stačí zapojit trochu myšlení a kreativity. Zpočátku je dobré pořídit si alespoň kancelářský stůl a ergonomickou židli. Stolek seženete s pevnou i nastavitelnou výškou. Psací stůl s větší plochou je ale pohodlnější.

Jestliže nemáte tolik prostoru, snažte se odbourat zbytečnosti, jako jsou osobní předměty, fotografie, stojany na tužky, nabíječky apod. Čím uklizenější a čistější pracovní plocha, tím se vám bude lépe pracovat.   

Jaký nábytek do kanceláře vybírat, když máte stálý home office?

Pokud pracujete převážně na home officu, anebo do kanceláře jezdíte jen velmi málo, oceníte i další nábytek. Bytelná kancelářská skříň, komoda a regál ukryjí vaše dokumenty, šanony a papíry k založení. Vše bude přehlednější a vy se budete snadněji orientovat.

Tip! Práce z domova může být i zákeřná. Leckdy nás svádí k tomu, abychom byli pořád online. Dodržujte tedy začátek i konec pracovní doby a nezapomeňte na pravidelný pohyb a protažení celého těla během dne.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman