Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Konečně máme jaro. Jak na něj připravit suchou pokožku?

Konečně máme jaro. Jak na něj připravit suchou pokožku?

Během zimních měsíců pokožka prochází zatěžkávací zkouškou. Chrání nás před mrazem a studeným větrem, musí čelit velkým teplotním výkyvům a mimo to si poradit se suchým vzduchem ve vytopených místnostech. Chladné počasí je však naštěstí pryč a kůže si může oddechnout. Ovšem pouze na krátkou chvíli, protože brzy nastoupí další náročné období – léto. Jaro bychom proto měli využít na regeneraci po zimě i přípravu na prosluněné letní měsíce. Přečtěte si základní pravidla péče nejen o suchou pokožku a probuďte svou pleť k životu.

Proč je přelom zimy a jara zrádný?

Na jaro se těšíme a pokládáme ho za symbol znovuzrození. Příroda se zelená, teplota se již nedrží tak nízko a život se jeví mnohem veselejší. Což je jistě pravda, ale nesmíme zapomínat, že přechod zimního období na jarní je pro pokožku poměrně náročný. Především pak začátek jara, kdy stále dochází ke střídání teplot – ráno se běžně pohybují kolem nuly, během dne výrazně stoupají, aby večer opět klesly. Kůže je navíc unavená po zimě a trpí nedostatkem živin. 

Následkem vnějších vlivů může dojít k citelnému narušení přirozené kožní bariéry a následně ke vzniku ekzému nebo nadměrného vysoušení. S problémy se mohou krátkodobě potýkat i lidé, jejichž kůže je za normálních okolností zdravá. 

péče o suchou pleť

Jakmile zaznamenáte, že se vaše pokožka vysušuje více než obvykle, věnujte jí dostatek pozornosti. Jinak si zaděláte na mnohem závažnější zdravotní potíže: přes mikroskopické trhlinky se mohou dostat škodlivé mikroorganismy a způsobit vám nepříjemná onemocnění nebo zánět.

Jak předcházet běžným „jarním“ kožním problémům?

Suchá nebo velmi citlivá kůže je pro jaro typická. Nemělo by vás překvapit ani viditelné zhoršení atopického ekzému či lupénky. Veškeré problémy obvykle úzce souvisí s oslabenou kožní bariérou, jejíž obnovu musíte podpořit každodenní péči. 

Pravidelná péče o suchou pleť vede k výraznému zlepšení jejího stavu. Naprosto zásadní je svědomitý výběr kosmetických přípravků, respektive eliminace krémů s nevhodným složením. Vyhýbejte se produktům s obsahem alkoholu, parabenu a parfemací. Poraďte se s dermatologem a používejte kvalitní kosmetiku na suchou pokožku

kosmetika na suchou pokožku

Velmi účinná může být pleťová maska nebo zábal. Suché pokožce svědčí avokádo s medem, jogurtem nebo ovesnými vločkami. 

Určitě nepodceňujte ochranu před nevyzpytatelným sluníčkem. Neznamená to, že byste se mu měla vyhýbat. Jeho energii k životu potřebujeme, nicméně dotek prvních jarních paprsků může pokožku značně potrápit – nezapomeňte se před nimi chránit opalovacím krémem. 

A konečně jídelníček. Doplňte ho o čerstvou zeleninu a ovoce s obsahem důležitých vitamínů a minerálů. Preferujte organickou kvalitu před chemicky ošetřenými potravinami, jedině tak svému tělu skutečně prospějete.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman