Úvodní stránka » *Pro děti* » Kdy začít děti učit anglicky? Batolecí věk je ideální

Kdy začít děti učit anglicky? Batolecí věk je podle všeho ideální

Chcete své dítě co nejlépe připravit do života a dát mu kromě nekonečné lásky i něco, co by mu mohlo později výrazně život usnadnit? Takovýmto „dárkem“ může být například cizí jazyk. V dnešní době má navrch angličtina a tak vůbec není na škodu ji dítě učit už odmalička. Ale co to znamená? Kdy je ten správný věk a jak s výukou začít?

Dítě lze učit druhý jazyk už od narození

Podle výzkumů neurofyziologa Wildera Penfielda se mohou děti naučit jazyk na úrovni rodilého mluvčího zhruba do 8 až 10 let, kvalitní slovní zásobu získávají i do pozdějšího pubertálního věku. Ale kdy u nich začít? Mluvit na dítě dvojjazyčně můžete vlastně už od začátku. S klasičtější výukou je ale lepší počkat do batolecího věku a poté jazyk rozvíjet v období 2 až 3 let věku dítěte.

kurzy angličtiny pro nejmenší

Někteří lidé se často domnívají, že dvojjazyčná výchova může dítěti spíše uškodit a udělat mu v hlavě zmatek. Dle výzkumů tomu tak ale není a děti v útlém věku dokážou oba jazyky používat bez problému a plynule mezi nimi přecházet, aniž by se jim jakkoliv pletli.

V České republice existují i speciální kurzy angličtiny pro nejmenší, takže pokud si netroufáte na výuku doma, můžete své dítě dát na kurz ještě v předškolním věku, aby už šlo do školy dobře jazykově vybavené.

Pro děti předškolního věku je ideální výuka hrou

U dětí předškolního věku se nejedná o klasickou výuku, ale spíše výuku hrou, protože v tomto věku to s dětmi ani jinak nejde. Když se to ale vezme kolem a kolem, takový styl výuky je nejlepší. Děti bude bavit a rychleji si jazyk vštípí.

kurzy angličtiny pro nejmenší 2

Malé děti mají lepší schopnost rozpoznat a naučit se intonaci jazyka, která je velice důležitá. Pro výuku jsou vhodné písničky nebo říkanky a také povídání s obrázky. Pokud u vás doma zvolíte angličtinu pro předškoláky v podobě odborného kurzu, určitě si s dětmi opakujte jazyk i doma, pokud sami máte angličtinu na lepší úrovni. Pokud ne, je lepší se takové výuce vyhnout, abyste nedělali špatnou výslovností dětem zmatek v hlavě.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman