Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Kadeřnické potřeby pro domácí využití

Kadeřnické potřeby pro domácí využití

V každé domácnosti ženy by se měla nacházet minimálně základní sestava domácích kadeřnických potřeb. Tyto pomůcky nepotřebují jenom profesionální kadeřníci, ale pro domácí úpravu vlasů jsou rovněž nezbytné. Je jen na vás, zda si vystačíte s hřebenem a speciálními střihacími nůžkami nebo využijete také různé kartáče, pinetky, natáčky, gumičky a další potřeby. Péče o vlasy není jen o kvalitní řadě šamponu, kondicionéru a masky, bohužel nevhodně zvolené kadeřnické náčiní může výrazně poškodit zdraví vašich vlasů.

Hřebeny a kartáče pro každou ženu

Každá žena má zcela jistě doma nejméně jeden hřeben či kartáč na vlasy, a to i v případě, že je nositelkou krátkého účesu. Velmi důležité je zvolit správný typ hřebenu pro svůj typ vlasového porostu. Naprostou novinkou po celém světe v rozčesávání nejen mokrých vlasů je kartáč Tangle Teezer. Při česání neucítíte žádné tahání, a tak je péče s ním naprosto bezbolestná. Štětinky jsou uzpůsobeny tak, že při rozčesávání zacuchaných vlasů se štětiny ohnou a bez vynaložení velkého tlaku nepocítíte nepříjemné zatahání. Klasický kartáč není vhodné používat na mokré vlasy, mohly by se polámat. Mezi další kadeřnické potřeby patří hřeben s širokými zuby, stříhací či tupírovací a kulaté, oválné nebo ploché kartáče.

Kadeřnické nůžky a jiné potřeby

Některé ženy preferují stříhání vlasů v domácím prostředí, případně si účes doma lehce upravují nebo si zastřihují sami ofinu. V tomto případě se vyplatí investovat do kvalitních kadeřnických pomůcek. Speciálních nůžek je celá řada, k dostání jsou klasické, efilační či s mikrozoubky. Tento nástroj by měl být vždy dobře nabroušený, aby docházelo jen k perfektnímu střihu bez třepení konečků. Veškeré potřeby jsou k zakoupení v kamenných obchodech či na internetu, kromě vybavení si můžete pořídit kvalitní vlasové přípravky, laky, pěnová tužidla, gely, vosky a mnoho dalšího.

kadeřnické potřeby

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman