Úvodní stránka » *Životní styl* » Jaké fasádní barvy zvolit pro Váš dům?

Jaké fasádní barvy zvolit pro Váš dům?

Rádi byste si pořídili novou fasádu pro Váš dům, ale nevíte jaké fasádní barvy či nátěry zvolit? Fasáda není jenom o hezkých barvách, které dodají Vašemu domovu konečný vzhled, ale neméně důležitá je i kvalita nátěru a odolnost vůči působení různých povětrnostních podmínek, rozdílů teplot, mrazu a vlhkosti. Zajímat by Vás měl nejen odstín nátěru, ale především jeho krycí schopnost, stálost a odolnost. Kvalitní fasáda ochrání nejen Váš dům, ale ušetří také práci, čas a peníze. Špatně zvolený nátěr může způsobit předčasné chátrání objektu a uzavření difuzní fasádní vrstvy a tím způsobí, že dům přestane tzv. dýchat.

Nepodceňujete výběr kvalitního fasádního nátěru

Finální nátěr fasády se skládá z několika vrstev, z nichž každá má svou významnou funkci a dohromady tvoří jeden celek. Jedna nekvalitní vrstva tak může způsobit, že fasádní barva nebude plnit správnou funkci. Novým nátěrem můžete Váš starý dům proměnit v atraktivní a moderní vzhlížející nemovitost. Na trhu jsou fasádní barvy rozličných odstínů od jemných pastelových až po výrazné červené odstíny. Dobře si však barvu rozmyslete, moderní zářivé barvy se mohou brzy okoukat a nátěry budete chtít brzy opakovat v jiném odstínu.

Podle čeho vybírat fasádní barvy?

Nabídka fasádních barev je široká, lze je však rozdělit do tří základních skupin. Do první skupiny řadíme odolné akrylátové fasádní barvy, které se dají použít i na staré nátěry, pokud jsou dostatečně přilnavé. V druhé skupině jsou silikátové fasádní barvy, které se pojí s pomocí vodního skla. Využití je na podkladech, které obsahují křemík nebo na starší silikátové nátěry. Kvalita a jejich životnost závisí na kvalitě podkladní omítky. V poslední skupině jsou silikonové disperzní barvy, které dokonale brání průniku srážkové vody do fasády. Silikonové nátěry lze použít na libovolný podklad i na kvalitní starý nátěr. Ať už zvolíte jakýkoliv druh fasádní barvy, poraďte se zkušeným prodejcem. Společnost MURENIX je tradičního výrobce stavební chemie, seženete zde veškeré barvy a laky pro Váš dům. 

fasádní barvy

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman