Úvodní stránka » *Životní styl* » Jak vymalovat dětský pokoj a na co si dát pozor?

Jak vymalovat dětský pokoj a na co si dát pozor?

Plánujete rekonstrukci dětského pokoje a chcete pro nejdůležitějšího člena domácnosti vytvořit dokonalé zázemí, ve kterém se bude cítit skvěle? V tom případě zpozorněte při výběru barevných kombinací. Barvy mají na psychiku dítěte nemalý vliv a my vám prozradíme, na co si dát pozor. Problematiku jsme konzultovali se zkušenými malíři pokojů České Budějovice z řemeslnického cechu Ekomplex.

Barvy jsou mocné a dokáží navodit příjemné pocity, dobrou náladu a mohou mít vliv i na lepší usínání. Platí to však i opačně – nevhodně zvolené kombinace mají dítě negativní dopad. Význam barev umocňuje skutečnost, že dítě v pokoji tráví spoustu času.

Zeptáte-li se dítěte na oblíbené barvy, pravděpodobně si vybere syté tóny a pestrobarevné kombinace několika barev. Ty sice na první pohled působí vesele, ale jejich přemíra také nedělá dobrotu. Dle průzkumů se v sytě žlutém pokoji hůř usíná. Psychologové upozorňují, že barva působí na dítě především v počáteční fázi života, proto je nezbytné, aby rodiče volili barevné kombinace na základě pocitů dítěte. Může se jednat o barvy, které podporují soustředěnost a uklidňují nebo naopak „aktivační“ a energické tóny.

Může se hodit:

S rekonstrukcí pokoje i celého bytu vám pomohou instalatéři České Budějovice.

Dětský pokoj musí odpovídat prověřeným principům. Podstatné je pohodlí, bezpečí, barevnost, fantazie, univerzálnost a mobilita. Není od věci, když se pokoj rozdělí na několik samostatných zón, které budou sloužit ke specifickým účelům. Většinou jde o prostor na spaní, na hraní a k učení.

Co se týče konkrétních barev, obecně platí následující:

  • světlejší barvy a studené odstíny modré, fialové a zeleno-modré přispívají ke zklidnění hyperaktivních dětí
  • povzbuzující a hřejivé jsou barvy jako oranžová, červená, žlutá a purpurová

Podlaháři České Budějovice dodávají, že barva hraje roli i při výběru podlahové krytiny. Nesnažte se za každou cenu preferovat světlejší tóny, které opticky zvětšují prostor. Do dětského pokoje jsou optimální tmavší podlahy navozující pocit bezpečí a stability.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman