Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Jak správně používat kontaktní čočky

Jak správně používat kontaktní čočky

Používání kontaktních čoček je již pro mnoho z nás každodenní záležitostí. Jste si však jisti, že je používáte bezpečně a podle pokynů výrobců? Jednotlivé typy kontaktních čoček se totiž mohou v mnoha směrech lišit, a proto byste měli dbát i na správné zacházení s těmito malými pomocníky.

Přinášíme vám pár jednoduchých rad, díky nimž budete kontaktní čočky používat bezpečně a bez jakýchkoliv zdravotních rizik. V první řadě dávejte pozor při vkládání čoček a řiďte se těmito sedmi jednoduchými kroky:

1.  Nikdy si nezapomeňte před vkládáním čoček do očí a jejich vyndáváním z očí pořádně umýt ruce.

2. Při vkládání dbejte na to, abyste čočku vkládali do oka vždy ukazováčkem ruky, kterou píšete.

3. Prostředníčkem té samé ruky stáhněte spodní víčko oka, do kterého se chystáte vložit čočku. Současně použijte ukazováček druhé ruky a nadzvedněte jím i horní víčko téhož oka.

4. Podívejte se nahoru.

5. Jemně vložte ukazováčkem ruky, kterou píšete, čočku do spodní části oka.

6. Pusťte čočku i obě víčka.

7. Na pár sekund zavřete oko a čočka se sama vycentruje. 

Při vyndávání čoček postupujeme podobně s tím rozdílem, že čočku vyndáváme vždy ukazováčkem a palcem.

Pokud jste už zvládli vkládání a vyndávání, zbývá vám už jen pořádně se o svoje čočky postarat. V první řadě se informujte o typu čoček, který používáte. Existují totiž typy čoček, v nichž se nedoporučuje spát, ale s jinými je to bez problémů možné. Pokud si ale čočky na noc vyndaváte, ukládejte je vždycky do čerstvého roztoku určeného pro daný typ čočky. Ne všechny roztoky jsou totiž univerzální a použitelné pro všechny typy čoček. Roztok na čočky nikdy nepoužívejte víckrát. Riskujete tím oční infekce. V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelnou výměnu čoček, protože všechny typy čoček jsou určeny na konkrétní délku období.

Více informací o tom, kdo může nosit kontaktní čočky, naleznete na web stránce Acuvue.

kontaktní čočky

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman