Úvodní stránka » *Pro děti* » Jak se vyznat v nabídce a vybrat dobrý školní batoh či aktovku?

Jak se vyznat v nabídce a vybrat dobrý školní batoh či aktovku?

Současní rodiče se nestačí divit. Za jejich dětských let nosili všichni podobné aktovky, nebylo moc z čeho vybírat. Dnešní děti mají na výběr tolik motivů a vychytávek, že je to vlastně ještě horší, než kdyby na výběr nebylo. Je lepší aktovka, nebo batoh? Kolik kapes prvňáček potřebuje? Jak těžký batoh unese? Otázek je mnoho.

Mnozí rodiče začínají tím, že si stanoví nějaký rozpočet, limit, přes nějž nechtějí jít. Raději to ale udělejte jinak. Nejdříve prozkoumejte, co nabízí trh, a kolik vlastně takový dobrý školní batoh či školní aktovka stojí.

Pro prvňáčky je lepší školní aktovka

V souboji batoh versus aktovka vede pro prvňáčky jednoznačně aktovka. Zčásti je to kvůli tomu, že aktovky jsou vyráběny vyloženě pro žáky prvních tříd a obsahují všechno, co malý školáček potřebuje. Aktovky jsou navíc přehlednější a stabilnější.

Starší žáci zase ocení spíš školní batoh, protože aktovky jsou přece pro mimina. Připravte se na to, že zhruba ve třetí nebo čtvrté třídě budete aktovku měnit za batoh.

Zohledněte výšku dítěte i dobu nošení

Ne všechny aktovky a batohy jsou rozměrově stejné. Vyrabí se různé výšky a šířky, někteří výrobci navíc nabízejí speciální modely pro drobné děti. V nabídce prodejců najdete širokou nabídku, kde seženete jak školní batoh pro dívky, stejně tak i školní tašky pro chlapce. Ideálně by aktovka neměla končit pod zadkem dítěte, což je samozřejmě vždycky lepší vyzkoušet. Nebojte se však ani objednávání přes internet, podle uvedených rozměrů si výšku batohu snadno ověříte vůči výšce zad dítěte.

Dále si rozmyslete, jak dlouho bude dítě batoh či aktovku nosit. Pokud ho každý den dovezete autem a odpoledne zase vyzvednete, bude mít batůžek na zádech možná 10 minut. V takovém případě nemusíte nutně trvat na všech věcech. Naopak, jestli bude denně chodit půlhodinovou trasu pěšky, potřebuje pohodlný dobrý batoh.

Na co si dát ještě pozor?

Výškově nastavitelné ramenní popruhy, hrudní pásek, vodoodpudivá povrchová úprava, odvětrávací kanálky, bederní pás, … Je toho doopravdy spousta. Krásného průvodce výběrem batohu či aktovky najdete na webu Detskyeshop.cz. Jejich články vám pomohou dobře vybrat, a kdybyste si přece jen nebyli jistí, stačí napsat e-mail, zatelefonovat nebo se stavit v brněnské prodejně.

A ještě jedna rada na závěr. Do září je sice daleko, ale kolekce pro letošní rok už jsou venku. Není tedy na co čekat. V srpnu bude už pozdě, sortiment se do té doby rozprodá.

školní aktovka

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman