Úvodní stránka » *Životní styl* » Jak na skvělou kávu doma? Přečtěte si naše tipy

Jak na skvělou kávu doma? Přečtěte si naše tipy

Výbornou kávu si nemusíte dopřát pouze ve své oblíbené kavárně. Skvělé espresso či cappuccino si můžete připravit i doma. Prozradíme vám tipy, jak na skvělou domácí kávu s pomocí jednoho či dvou kliknutí na tlačítko, ať už máte rádi jakoukoliv. 

kávovar.jpeg

Připravit si doma opravdu lahodnou kávu může být jednodušší, než si myslíte. Stačí si vybrat kvalitní kávová zrnka, kávovar a další příslušenství. Je ale nutné dodržet pár zásad, podle čeho vybírat. Pojďme se na ně podívat.

Čerstvá kávová zrna a úspěch je zaručen

Pro nápoj vysoké kvality budete potřebovat čerstvá a dobře upražená kávová zrna. Jen tak vytvoříte nápoj, který se vyrovná tomu v kavárně či restauraci. Na surovinách tedy nešetřete. Rozhodně se to nevyplatí, což poznáte již po prvním doušku. Záleží ale na tom, co preferujete. Někdo má rád silnou hořkou kávu, jiní konzumenti mají rádi středně silnou intenzitu a krémovou chuť.

Čím dál více lidí ustupuje od klasického „turka“ a dává přednost domácímu kávovaru. Moderní je pít espresso, cappuccino nebo café latté. Dnes si zvládnete v domácím prostředí připravit všechny druhy kávy, i ty s napěněným mlékem.

Pákový či plnoautomatický kávovar?

Na trhu je celá řada variant, jak si uvařit kávu. Kávovary se nejčastěji dělí na pákové a plnoautomatické. Nejjednodušší volbou, která je zároveň i nejpohodlnější, je plnoautomatický kávovar. S ním si kávový nápoj připravíte jedním stisknutím tlačítka. Většinou už takové přístroje mají nadefinovaná předvolby, jako jsou právě nejčastější druhy kávy. Některé nabízejí i automatický systém na pěnění mléka.

Na pákový kávovar budete potřebovat trochu umu. Není to ale nic, co byste se nezvládli naučit. Vyšší modely mají také zabudovaný mlýnek a parní trysku pro výrobu mléčné pěny.

Hodit se vám bude i další příslušenství ke kávovaru v podobě speciálních hrníčků, odklepávačů kávy nebo originální čisticí prostředky, které vám usnadní jeho údržbu.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman