Úvodní stránka » *Životní styl* » Inspirace na grilovanou zeleninu

Inspirace na grilovanou zeleninu

Potřebujete rychlou a levnou večeři? Vyzkoušejte skvělou zeleninu na grilu. Grilování nemusí být nutně spojeno s přejídáním a těžkými pokrmy. Ugrilujte si čerstvou zeleninu a Vaše chuťové pohárky se budou rozplývat blahem. Báječné jsou zeleninové špízy, grilovaná cuketa a lilek nebo plněné žampiony. Existuje mnoho zeleninových receptů na další vynikající lehce stravitelná jídla, které si vychutnáte s celou Vaší rodinou.  

Zelenina na grilu nejen pro vegetariány

Grilovaná zelenina jako je kukuřice na grilu nebo grilovaný lilek nemusí být jen pro vegetariány. Je to jen předsudek. V grilovací sezóně se masa rychle přejíte a zeleninové hody přijdou vhod. Navíc se zeleninový stravovací režim blahodárně podepíše na Vašem trávení, které bude rozhozené po neustálém grilování různých druhů masa. Kromě masa a zeleniny lze na venkovním i domácím grilu samozřejmě připravit i uzeniny a sýr. Nejideálnější jsou pestré pokrmy, které jsou vyvážené a obsahují maso, zeleninu a sýr dohromady v jednom receptu.   

Grilovaná zelenina je inspirací na nové recepty

Zdravější stravování můžete mimo klasické recepty na grilovanou zeleninu doplnit vlastními a neotřelými nápady. Zelenina je skvělá příloha k masům nebo i chutný hlavní chod. S kvalitním grilem máte vyhráno a vymýšlení nových receptů bude zábavou. I milovnící masa se budou moci utlouct, když ochutnají recepty z cukety. Kdo nezkusil zeleninu s marinádou, ugrilovanou na venkovním roštu tak přišel o hodně.

Co všechno lze připravit na grilu?

Ugrilovat se dá prakticky jakákoliv zelenina. Nejlépe chutná cuketa, papriky, rajčata, lilky nebo skvělé grilované patisony a opékané brambory. Děti i dospělí mají v oblibě samozřejmě grilovanou kukuřici, která se běžně prodává i ve stáncích s rychlým občerstvením. Zeleninu můžete servírovat se studenými domácími dresinky a dipy. V kombinaci s krásným letním počasím je pohodová atmosféra zaručena.

grilovaná cuketa grilovaný lilek

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman