Úvodní stránka » *Životní styl* » In-line brusle mají sezónu v plném proudu

In-line brusle mají sezónu v plném proudu 

Toužíte se letos poprvé postavit na in-line brusle a vyrazit po nejbližší cyklostezce do přírody? Jestliže ano, bude se vám hodit pár osvědčených rad pro začátečníky.

Tyto tipy ocení nejen začínající bruslaři, ale i ti pokročilí, kteří in-line brusle na nohou dlouho neměli. Jak se říká, opakování je matka moudrosti. A lepší si zopakovat pár rad, než skončit v příkopě mezi stromy, případně zastavovat ve velké rychlosti o záchytné body, jež nejsou zrovna ideální.

Pro první jízdu na in-line bruslích zvolte klidnější rovinu

Začátečníci se budou cítit nejlépe, když začnou svůj trénink na místě, které nebude příliš frekventované a bude oproštěno od zbytečných překážek, prudkých kopečků a ostrých zatáček. Nejlepší volbou jsou rozlehlejší rovné prostory, např. parkoviště. Co se týče povrchu, vybírejte beton či asfalt. Kromě in-line bruslí myslete i na přilbu a chrániče loktů, kolen a dlaní. Jen tak minimalizujete riziko ošklivých pádů a ortopedických úrazů.

Jak na správný postoj a první rozjetí na kolečkových bruslích?

Pojďme se podívat, jaký je vůbec správný postoj pro jízdu na kolečkových bruslích. Chodidla rozkročte zhruba do šířky ramen, lehce pokrčte kolena a předkloňte se. Chodidla nasměrujte do písmene V, paty k sobě a špičky od sebe. Tím chytíte balanc a nepřepadnete dopředu ani dozadu. Poté se zkuste začít odrážet nohama mírně do stran celou plochou koleček. Zpočátku zkoušejte krátké odrazy, postupně skluzy prodlužujte. Jamile se odrazíte, vraťte nohu zpět do původní pozice, přesuňte na ni váhu, abyste se následně mohli odstrčit zase druhou nohou. Při každém odrazu své končetiny střídejte.

A jak brzdit? Zkuste zastavit s pomocí překážek v okolí, určitě budete mít po cestě zeď, plot nebo pouliční lampu. Dejte ruce před sebe a zastavte. K tomu se vám budou hodit rukavice na in-line, tak si své dlaně nepodřete. Až budete zkušenější, můžete začít s brzděním patní brzdou. Plastový výstupek najdete v zadní části pravé brusle.

In-line brusle pro začátečníky.jpg

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman