Úvodní stránka » *Životní styl* » Ideální dopravní prostředek do města? Na dvou kolech!

Ideální dopravní prostředek do města? Na dvou kolech!

Dnes se zaměříme na pohodlnou dopravu po městě. Vynecháme jednotlivé prostředky MHD, kde není pohodlí, musíte čekat a mnohdy se kvůli přeplnění ani nedostanete dovnitř. I když cestovat dopravní špičkou ve městě autem také není nic příjemného. Právě proto jsou dvoukolové dopravní prostředky v současnosti považovány za ideální způsob, jak zvládnout rušnou městskou dopravu. Důležitými vlastnostmi jsou také malá spotřeba a elegantní design.

Oblíbené jsou především dva druhy

Pod dvoukolovým dopravním prostředkem si většina z nás jako první možnost vybaví klasické kolo. To je také jednou z možností, ale v současnosti je na trhu nabízen druh, který má lepší vlastnosti. Jedná se o elektrokola. Tedy klasická kola vybavená ještě navíc elektromotorem a akumulátorem, které mají za úkol usnadnit jízdu. Druhou možností je skútr 50 ccm pro všechny, kteří se nechtějí při cestách po městě unavovat šlapáním. Nyní si oba druhy představíme detailněji.

Elektrokolo Kentoya AEB03

Elektrokola a jejich základní přednosti

Jak již bylo řečeno, elektrokola jsou vlastně příbuzní klasických kol, jen s přidaným elektromotorem a akumulátorem. Elektromotor má základní funkci co nejvíce usnadňovat jízdu a hlavně proces šlapání. Kvalitní elektromotory dokáží při plném výkonu usnadnit jízdu do kopce tak, aby vám připadala jako jízda na rovnice s využitím klasického kola. Motor pro elektrokolo je poháněn z akumulátoru. Ten musí být výkonný, ale zároveň z lehkého materiálu. Vhodnou technologií v současnosti je Li-ionový akumulátor. Provozní náklady elektrokol mohou být pouhých 6 Kč na 100 kilometrů jízdy. K jejich řízení není zapotřebí žádné řidičské oprávnění.

Skútr Kentoya Moto VIRON 125 4T SPORT

Skútry pro ty, kdo nechtějí šlapat

Zatímco u elektrokol je hlavním pohonem stále šlapání u skútrů se o pohon stará benzínový motor. Nedostanete se tedy na spotřebu 6Kč/100km, ale v porovnání s automobily a ostatními druhy motorek je provoz stále mnohem levnější. Navíc mají skútry malá kola, takže jsou mnohem snáze ovladatelnější. A moderní druhy disponují opravdu elegantním vzhledem. Velkou nabídku najdete například u společnosti Kentoya. Pokud chcete vidět opravdu elegantní a možná i netradiční skútry, stačí navštívit každoročně pořádaný sraz skútrů. Více o této akci najdete ZDE

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman