Úvodní stránka » *Životní styl* » Grilování: Zdravě a chutně

Grilování: Zdravě a chutně

Zdravá kuchyně je trendem dnešní doby, kdy se snažíme vařit z kvalitních a chutných surovin. K dispozici je nepřeberné množství různých receptů na zdravá jídla. Velkou oblibu má vaření v páře, dušení a grilování. V současnosti již neznáme pouze opékání špekáčků a kupovaného marinovaného masa. V grilování se fantazii meze nekladou, a tak můžeme neustále výmýšlet nové recepty na marinády na šťavnaté hovězí maso či na grilované ovoce, které skvěle poslouží jako lehký výborný dezert.   

Grilovaní není jen o mase

Grilujete pouze vepřové maso a klobásy? I v grilování může nastat stereotyp. Pokud Vaše chuťové pohárky očekávají něco víc než jen obyčejný flákot vepřového, tak jim to dopřejte. Vždyť grilovaná zelenina či ryby jsou skvělé a navíc lehce stravitelné. Ze zeleniny se na grilování nejvíce hodí cibule, lilek, paprika, cuketa nebo houby. Samozřejmě lze grilovat i jiné druhy zeleniny a masa dle Vaší chuti. Místo vepřového masa vyzkoušejte hovězí a jehněčí. Děti ocení skvělé kuřecí paličky a grilovaný ananas se zmrzlinou. Zeleninu můžete použít jako přílohu k masu nebo jako samostatné pokrmy.

S kvalitním grilem máte vyhráno

Důležité jsou nejen dobré recepty na grilování, ale hlavně správný výběr grilu, které se liší používaným palivem a různými vlastnostmi. Záleží jen na Vás, co Vám více vyhovuje a co máte rádi. Důležitým parametrem je i místo, kde budete grilovat a pro kolik lidí. Pokud zbožňujete vůni masa na otevřeném ohni a samotný proces grilování Vás baví, tak zvolte gril na dřevěné uhlí. Jestliže spíše oceníte nenáročné grilování pro více lidí a nechcete se s grilováním tolik zabývat, budou pro Vás nejlepším řešením elektrické či plynové grily.

zdravé grilování

Zuzana K.

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman