Úvodní stránka » *Pro děti* » Dům snů – hra pro malé architekty

Dům snů – hra pro malé architekty

Děti chtějí budovat, tvořit a vymýšlet stejně jako dospěláci. Lidé ze společnosti ADC Blackfire Entertainment to dobře vědí, a proto uvádějí na předvánoční trh hru Dům snů. V ní si děti uspořádají bydlení pro sebe, své sourozence, rodiče či prarodiče a nezapomenou ani na vybavení jednotlivých místností či garáž. Vše bude korunovat střecha, jež je důležitým prvkem stavby.

Každé dítě bude stavět a vybavovat svůj vlastní dům, zcela podle své fantazie a důvtipu. Na herní desku bude umisťovat jednotlivé karty se symboly podle toho, jak se mu je ve hře podaří získat. Bude nutné zapojit kreativitu, kombinovat a taktizovat, hodit se bude i matematika při závěrečném sčítání bodů.

hra dům snů

Hra Dům snů má pro každého ze čtyř hráčů vlastní hrací desku, jednu společnou, kterou umístíte doprostřed stolu, a 2 balíčky karet. Jeden s kartami pokojů, druhý se zvláštními kartami vybavení. Ty promíchejte a položte lícem dolů ke společné herní desce. Vedle nich ještě dejte 10 žetonů vybavení.

Každý hráč by měl mít na očích také kartu s pokyny, aby mohl taktizovat s bodovým ohodnocením.

hra dům snů 4

Žeton prvního hráče dostane vždy ten nejmladší. Otočte 4 karty z balíčku vybavení a umístěte je do polí A na hrací ploše. Totéž udělejte s 5 kartami z balíčku pokojů, které vložte do polí B. Hraje se po směru hodinových ručiček tak, že každý hráč si v každém z 12 kol vybírá 2 karty z nabídky. Ty dá na správná místa podle významu karet na svoji hrací plochu. Rozdáním nových karet startuje nové kolo. Po ukončení všech kol se sčítají body podle hodnot na získaných kartách. Vítězí ten, jehož bodové ohodnocení je nejvyšší.

hra dům snů 2

Na konci hry si děti také porovnávají, čí dům je lépe vybavený a hezčí. Důležité je však to, aby dům byl kompletní. Musí mít obsazenou každou z 12 místností a hotovou střechu. Pak už jen záleží na tom, jaké vybavení se komu podařilo získat.

Důvtipná hra Dům snů je určena pro děti od 7 let, hrát může 2 až 4 hráči a trvá cca 30 minut.

Děti pomáhá naučit logickému myšlení a kdoví? Možná je v budoucnu bude inspirovat ke stavbě opravdového domu.

www.blackfire.cz

www.hraj.cz

https://www.youtube.com/watch?v=_B08Ojaag38

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman