Úvodní stránka » *Životní styl* » Domácí spotřebiče: Mrazničky a mikrovlnky

Domácí spotřebiče: Mrazničky a mikrovlnky

Mikrovlnné trouby šetří náš čas při přípravě a ohřevu pokrmů. Tento nepostradatelný pomocník nám umožňuje uvařit jednoduché jídlo, ale i složitější pokrmy včetně pečení. Mikrovlnka se dnes již vyskytuje v téměř každé domácnosti a nabízí zdravou přípravu mnoha pokrmů včetně dietních jídel. Na trhu je mnoho druhů, typů a značek mikrovlnek stejně jako mrazniček a jiných spotřebičů, jak si však vybrat spotřebič, který bude vyhovující ve všech směrech?

Mikrovlnná trouba  a její správný výběr?

Mikrovlnná trouba skýtá mnoho výhod, mezi hlavními je zachování vitaminů a minerálů v ohřívaných potravinách. Mikrovlny umožňují vaření s minimem vody, a tak v potravinách zůstane zachován velký podíl zdraví prospěšných látek, které se ve vodě běžně rozpouštějí. Vařte s minimem tuku s pomocí mikrovlnné trouby, navíc s úsporou doby vaření. Některé mikrovlnky začínají pomalu nahrazovat klasické trouby, a to díky mnoha užitečným funkcím. Kvalitní moderní mikrovlnná trouba zvládá kromě ohřevu zapékání, grilování, rozmražování či pečení v páře. Používejte nádobí přímo určené do mikrovlnky, kromě skla a keramiky je dnes k dostání i nádobí z plastu. Některé mikrovlnné trouby jsou vybaveny grilem, horkovzduchem nebo domácí pekárnou.

Mrazničky a jejich využití v domácnosti

Většina lednic se již prodává v kombinaci s mrazničkou, někdy je však výhoda mít lednici a mrazničku zvlášť. Rozhodující by pro Vás měl být požadovaný objem mrazničky a energetická třída spotřebiče, nejvýhodnější je třída A++, A+, A. Mrazáky jsou k dostání ve dvou variantách, a to šuplíkové mrazáky a truhlicové mrazáky. Šuplíkové mrazáky jsou lepší při manipulaci s potravinami a jejich uspořádáním, truhlicový mrazák pojme velké množství potravin různých rozměrů. I mrazák může mít nadstandardní vlastnosti jako je supermrazení, vyšší mrazící výkon či nenámrazový systém. 

mrazničky a mikrovlnky

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman