Úvodní stránka » *Módní trendy* » Diamantové šperky jsou skvělou ozdobou i investicí

Diamantové šperky jsou skvělou ozdobou i investicí

Myslíte, že diamant je nedosažitelnou komoditou, na kterou nevyděláte? Není to pravda. I šperk z tohoto kamene si můžete dopřát. Raději nekupujte několik měsíců něco, co se vám nezhodnotí, a investujte peníze do suroviny, jejíž cena poroste.

Náhrdelník s diamanty - výběr

Víte, že diamanty jsou komoditou, jejíž hodnota za posledních 100 let nezaznamenala prakticky žádné propady. Pouze v letech 1978 až 81 a za ekonomické krize v letech 2008 a 2009 zde byly jisté výkyvy. Jinak jde ale o stabilní surovinu, jejíž cena spíš stoupá, a to i proto, že zásoby diamantů nejsou nevyčerpatelné a logicky jich je v nalezištích méně a méně.

Dnes tak tyto kameny spolu se zlatem tvoří nejstabilnější investiční nástroj ve sféře šperkařství. A nejsou určeny pouze pro ty nejbohatší, jen platí logicky, že čím je diamant dražší, tím rychleji stoupá jeho hodnota. Pokud si tedy koupíte šperk s touto ozdobou, později jej prodáte za výhodnou cenu. Ať už půjde o snubní prsten, náušnice nebo přívěsky s diamantem.

Zásnubní prsteny s diamantem Ostrava

Jak zpívá Marilyn Monroe v jednom filmu, diamanty jsou věčné. A my dodáváme, že proto jsou i vzácné. Jejich hodnota je léty skutečně prověřená, i proto se vypracoval systém hodnocení diamantů, který se nazývá 4C. Co to znamená? Jde o 4 hodnotící kategorie. Brus (anglicky “cut”), váha (carat), čistota (clarity) a barva (color). Ty udávají, jak je kámen cenný. Stačí škrábaneček a čistota už není tak dokonalá. Jestli se vytěží zažloutlý diamant, barva už není v topu. Brus musí být perfektní a váha určuje víceméně velikost.

Kdy si pořídit luxusní kámen? Třeba když žádáte o ruku. Třeba takové zásnubní prsteny s diamantem Ostrava najdete na stránkách ryze českého zlatnictví Optima Diamant. Mají široký výběr šperků v různém cenovém rozpětí, najdete zde exkluzivní kousky, jako jsou prsteny, náhrdelníky i třeba luxusní zlaté brože. Můžete si vybrat hotové klenoty, nebo si je necháte vyrobit na míru. Zárukou kvality jsou certifikáty, které potvrzují hodnotu šperku.

diamantove-sperky.jpeg

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman