Úvodní stránka » *Módní trendy* » Dámská pyžama a župany

Dámská pyžama a župany

Při vyslovení slov pyžamo a župan se každý okamžitě usměje. A není divu, toto oblečení máme spojené s odpočinkem, relaxací, domovem a pohodou. A s ohledem na tyto funkce musí být také tyto oděvy vytvářeny.

To znamená, že hlavní je zde materiál, který musí být velmi příjemný a komfortní např. v hospodaření s vlhkostí. Samozřejmě se ihned nabízí bavlna, která v této oblasti hraje absolutní prim a pokud je navíc bio, je volba k zakoupení takového pyžama či županu jasná. Ale stále větší oblibu si získávají i umělá vlákna, která mají také výborné užitné vlastnosti. Například flís, který je velmi oblíbený při výrobě županů.

Pyžama jsou stále oblíbená klasická podobná pánským - s dlouhým rukávem a dlouhými kalhotami. Existují ale i krátká pyžama, která vypadají jako tričko a šortky. Proto se jim také někdy říká shortama.

Další kapitolou tzv. noční módy nebo nočního prádla jsou pak noční košile. Ty jsou samozřejmě také dlouhé či krátké, s dlouhým či krátkým rukávem anebo vůbec bez rukávů ve velmi úsporné letní verzi v podobě topu či tílka. Oblíbené jsou sady, kdy se dodávají 2-3 noční košile ve stejném střihu jen různých barevných kombinacích.

Župany máme spojené s více činnostmi než jen s relaxací. Mohou být také župany „vycházkové“, které nosíme např. po sportování či v bazénech a saunách. Župan může nahrazovat oděv také například v nemocnici, kde člověku poskytne určitou ochranu a „skořápku“ v době, kdy se necítí zrovna nejlépe.

A jako poslední můžeme zmínit dámskou noční módu, která je určená pro speciální chvíle, chvíle určené pouze dvěma lidem.Tyto košilky a župánky se často vyrábějí v sadě. Bývají především z velmi oblíbeného saténu a zdobí je krajky a další dekorativní prvky jako mašličky, kamínky apod. 

 

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman