Úvodní stránka » *Životní styl* » Co takhle zhubnout jednou provždy?

Co takhle zhubnout jednou provždy?

Chcete pořád hubnout nebo raději zhubnout natrvalo? Hubnutí není žádná věda, pokud víte, jak na to. Pojem hubnutí je pro mnoho lidí spojen s představou neúprosné diety a propoceného trička ve fitness centru. Ano, je pravda, že tímto způsobem skutečně zhubnete, ale otázka je, na jak dlouho. Jakmile se totiž vrátíte ke starým zvyklostem, veškerá vaše snaha se rozplyne jako pára nad hrncem. V krátkém čase opět naberete těžce ztracené kilogramy a ještě jich přibude několik navíc. Budou vás trápit výčitky svědomí, večer doslova vybílíte lednici a od rána budete zase hubnout. Kdepak, tudy cesta opravdu nevede, zapomeňte na dietu. Abyste zhubli jednou provždy, musíte zcela změnit svůj životní styl. A to nejen stravovací návyky, ale i celkový způsob života. Máte-li silnou motivaci, určitě to zvládnete. Stačí jen chtít.

Chci skutečně zhubnout

Začít hubnout můžete kdykoli, není třeba na nic čekat. Nejprve ze všeho si srovnejte v hlavě, čeho chcete opravdu dosáhnout a stanovte si nějaký reálný cíl. Zamyslete se nad tím, jak vypadá váš běžný den, co jíte a co děláte. Z domácích zásob nekompromisně odstraňte všechny nevhodné potraviny a nahraďte je zdravými surovinami. Najděte si nějakou sportovní aktivitu, která vás bude bavit a propojte ji s dostatečným odpočinkem. Na počátku hubnoucího procesu je dobré si trochu pomoci menší úpravou stravy a zkusit hubnutí bez pohybu. Za pár dnů se totiž dostaví první rychlé výsledky a vy nebudete mít nejmenší důvod polevit v započatém úsilí. Samotné hubnutí nastartujete změnou jídelníčku. Tím, že budete více konzumovat bílkoviny a tuky, dojde ve vašem těle k metabolickým změnám, jejichž následkem bude organismus čerpat energii z uložených tukových zásob a vy budete hubnout.

Nutričně vyvážená strava je základ

Možná to bude znít jako paradox, ale abyste zhubli, musíte jíst. V žádném případě není možné hladovět! Vaše strava musí být po nutriční stránce rovnoměrně vyvážená, musí obsahovat správný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Jestliže hladovíte, vaše tělo postrádá životně důležité živiny a nemůže správně fungovat, což se následně projeví různými zdravotními problémy. Velmi účinné a poměrně rychlé je hubnutí na systému ketózy, kdy omezíte příjem sacharidů (obiloviny, rýže, těstoviny, vločky, pečivo,...) na nezbytné minimum. Sestavit si jídelníček na tomto principu je poměrně obtížné a časově náročné. Sice se můžete obrátit na nutričního poradce, ovšem daleko efektivnější je pořídit si tuto stravu rovnou v instantní formě. Máte stoprocentní jistotu, že vaše tělo dostává vše, co potřebuje, nehladovíte, a přitom hubnete.

S jakými potravinami vám hubnutí půjde snadněji?

Velkou pozornost věnujte skladbě svého jídelníčku, postupně se naučíte nakupovat jen ty potraviny, které jsou pro vaše tělo přínosem. Dopřejte si kvalitní zdravou stravu a uvidíte sami, jak se brzy budete cítit lépe. Avšak zdravá strava nevyžaduje vločky k snídani a mrkev k obědu, právě naopak, jsou v ní zahrnuty všechny běžné potraviny. Jen musíte vědět, jak je správně do jídelníčku zařadit. Možná vás jejich seznam překvapí, ale podstatou zdravého hubnutí je rovněž pravidelnost ve stravování. Žádný racionální jídelníček se neobejde bez pitného režimu. Jestliže hned po ránu vypijete sklenici vlažné vody s citronem, rozproudíte metabolismus na plné obrátky. I pravidelné popíjení zeleného čaje dokáže výrazným způsobem podpořit vaši snahu o hubnutí.

Hubnutí nemusí být žádnou strastiplnou cestou, jestliže přijmete nové změny v životě za své. Za každý dílčí úspěch se odměňte a uvidíte, že postupnými kroky dojdete až k vytouženému cíli. Věřte, že to dokážete.

ketonova dieta

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman