Úvodní stránka » *Životní styl* » Citáty o životě a moudra pro rok 2020

Citáty o životě a moudra pro rok 2020

Všichni mluví o současné situaci, která ovlivnila náš život více, než jsme si kdy dokázali představit. Zrychlená doba, spěch, stres a nedostatek času – to vše se teď nějakým způsobem zastavilo. Najednou máme času požehnaně, leckdy ani nevíme, jak s ním smysluplně naložit. Nemoc, kterou nemáme pod kontrolou, nás znervózňuje. Přitom teď je ideální doba na usebrání se (ponoření se sama do sebe). Připravila jsem si pro vás krátké zamyšlení, moudra pro rok 2020 a citáty o životě, které se hodí na tyto chvíle…

Doba transformace není pro astrology překvapením

Ten, kdo se zajímá alespoň zlehka o astrologii, tak by neměl být současnou situací překvapen. Astrologové to totiž dávno předpokládali, a to podle povahy konjunkce planet Saturna a Pluta v Kozorohu, z jejichž spojení vše vzniká. Tato konjunkce proběhla během ledna letošního roku.

Když si to rozebereme podrobněji, tak Pluto zastává hlubší transformaci. Ta vytahuje z nevědomí vše, co se nám nelíbí nebo z toho máme strach, vytahuje kostlivce ze skříně a otevírá třinácté komnaty. Saturn vytváří systém, strukturu a hmotu po fyzické stránce. Kozorohu přitom vládne, takže bylo dopředu jasné, že se změní celkové uspořádání společnosti a fungování celého světa.

„Příroda to tak vymyslela, že každý nakonec nějak dostane, co si zaslouží.“ (Robert Fulghum americký spisovatel, pastor a učitel 1937)

Citáty o životě a moudra pro rok 2020 1.jpg

Vše se nám ukazuje v pravém světle

V krizi a strachu se ukazujeme takoví, jací jsme. Zcela obnažení ve svých vlastnostech, charakteru a záměru. Je víc vidět, kdo pomáhá, je ohleduplný k ostatním a na druhou stranu kdo myslí jen na svůj vlastní prospěch a na ostatní kašle. Velkou výhodou tohoto transformačního procesu je, že nic nezůstane utajeno.

Ti, kteří již v minulosti žili v neustálém strachu, paranoi a katastrofických scénářích budou ve svém přesvědčení pokračovat i nadále. Vznikají nejrůznější konspirační teorie, kdo za virem stojí. Lidé obviňují organizace či jednotlivé státy. Řeší se, zda koronavirus vznikl přirozenou cestou nebo uměle v laboratoři. Nicméně lidé si neuvědomují důležité životní moudro, a to že potřebují projít transformací. Zjištění kdo za to může, nikomu nic dobrého nepřinese. Naopak touha po pravdě nám bere pozornost a energii.

„Tady je moje tajemství. Je jednoduché. Správně vidíme jedině srdcem; to nejdůležitější je očím neviditelné.“ (Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ)

Příroda si na chvilku oddechne

Vše zlé je pro něco dobré. Je třeba si uvědomit, že i příroda si potřebuje někdy oddechnout. S tím souvisí skutečnost, že koronavirus napadá především dýchací cesty. Ty jsou symbolem naší svobody, propojení se vzduchem a se životním prostředím kolem nás.

Jaká životní moudra plynou ze současné situace?

Jistě znáte mnohé citáty a moudra, ale hlavní životní moudra k zamyšlení spočívají ve vaší vnitřní práci. Co tedy můžeme dělat v současné situaci lépe? Přijměte vaše strachy, ale nenechte je vás ovládnout. Buďte ve spojení s přírodou, zemí a buďte vděční za nádherné jarní dny. Zkuste si číst jen střízlivé informace z dobrých zdrojů, ale nenechte si jimi zahltit. Váš největší nepřítel je strach. Soustřeďte se na to pozitivní ve vašem životě a snažte se být solidární. Podpořte ty, kteří to potřebují. Využijte příležitosti změnit svůj život!

„Nic není samo o sobě ani dobré, ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme.“ (William Shakespeare anglický básník a dramatik 1564 – 1616)

Citáty o životě a moudra pro rok 2020 2.jpg

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman