Úvodní stránka » *Životní styl* » Chorvatská kvalita aneb olivové oleje do každé kuchyně

Chorvatská kvalita aneb olivové oleje do každé kuchyně

Zdravě, ale přesto chutně – to jsou hned dva přínosy, které se pojí s olivovým olejem v moderních českých domácnostech. Dá se kombinovat nejen se studenou kuchyní a vyjímá se vedle rybích specialit úplně stejně jako s dezerty, těstovinami nebo rizotem. Stačí mu jen dát šanci a zaručeně nezklame! Na výběr je přitom zboží z mnoha částí světa, jednou z možností je třeba extra panenský olivový olej Chiavalon, vyráběný v chorvatském městečku Vodnjan. Ten totiž nabídne hned pětici různých variant!

Nádherná vůně při přípravě jídel je jen předehrou

Když se řekne olivový olej, většině lidí se vybaví třeba Itálie. Příběh Sandiho Chiavalona, jenž převzal už jako náctiletý náročné řemeslo po svém dědečkovi, ale jasně ukazuje, že i Chorvatsko může být v samém centru pozornosti. Lisování za studena, šetrná sklizeň, rychlé zpracování plodů, to vše zaručuje, že se ke konečnému spotřebiteli dostane produkt, který přímo kypí zdravím. Extra panenský olivový olej Chiavalon se vyrábí s mimořádnou péčí, pojďme si proto představit jeden z pěti druhů, díky nimž se proslavila celá Istrie. Značka Chiavalon totiž neznamená jen jednu univerzální lahev, naopak – odrůdy jako Mlado, Romano nebo Ex Albis dobývají svět a brzy mohou zdobit i váš stůl…

Chiavalon Romano je dobrým přítelem ryb, stejně tak se skvěle promísí i s grilovanou zeleninou nebo mozzarellou. Pojmenování nese po dědečkovi současného majitele firmy, jehož křestní jméno znělo právě Romano. Zlatavě zelený barevný odstín doplňuje vůně, kterou si spojíte s bazalkou nebo rajčaty, hodí se i k lehčím sýrům, takže do klasické středomořské kuchyně zapadá opravdu na jedničku. Extra panenský olivový olej Chiavalon má ve variantě Romano skutečný klenot, který voní po bylinkách a poznáte jej podle etikety se zelenkavým odstínem. Zpracování ihned po sklizni rovná se zaručený úspěch, ochutnáte ho také?

olivový olej

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman