Úvodní stránka » *Podnikání* » Cena zlata roste šokující rychlostí

Cena zlata roste šokující rychlostí

Zlato se stává nejoblíbenějším prostředkem k uchování hodnoty majetku. Jedná se o nejzajímavější způsob zúročení úspor. Raketový růst ceny v posledních letech je zárukou jistoty, že o své peníze nepřijdete!

"Zlato překonalo hodnotu 1945 amerických dolarů za jednu unci!" 

Sledujte pravidelně vývoj zlata

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte zlato k investování? Aktuální světová cena zlata se vyhlašuje dvakrát denně. Tento drahý kov si můžete pořídit i ve formě investičních mincí nebo uzančních slitků. Pozor však na to, že se prodávají za vyšší cenu díky náročnějšímu zpracování a distribuci. Navýšení je označováno přívlastkem „premium“ a liší se podle velikosti a kvality zlaté mince. Je to podobné, jako u poplatků, které znáte u investičních fondů.

Příklad: Pořídíte-li si nejmenší zlaté investiční mince o hmotnosti 1/20 či 1/10 Oz, navýšení ceny bude cca 20 %.

Co je to investiční zlato?

Jedná se o zlato s nejvyšší ryzostí (24 karátů) ve formě mincí a slitků. Pozor! Nejedná se o virtuální obchodování na burze či tzv. spoření do zlata. Vždy je výhodnější vlastnit zlato fyzicky.

Za zlatou cihlu o váze 1 kg dnes zaplatíte 1 443 342 Kč až 1 498 137 Kč. (27.7. 2010 byla cena slitku 778 220 Kč.) 

Investování do zlata ochrání peníze před inflací


Investiční zlato rozhodně neztrácí svou kupní sílu. Máte jistotu, že peníze, které do tohoto cenného kovu vložíte, budou zajištěny před inflací. Nečekejte, že se jedná o investici s vysokou výnosností, ale lepší řešení pro ochranu finančních prostředků nenajdete. Když necháte úspory ležet ladem na bankovním účtu nebo je budete mít schované doma na bezpečném místě, dojde k jejich znehodnocení.

„V klidnějších dobách se vyplatí zlato nakupovat v době neočekávaných události pak prodávat.“

Investiční zlato představuje nezávislost, jistotu, rezervu a stabilitu. Pro Čechy je nákup zlata velmi výhodný, nákup v českých korunách dělá zajímavější silná koruna. Jestliže dojde k oslabení české měny, např. o 1 Kč, cena 1 kg zlata stoupne o více než 50 tisíc korun.

Ceny zlata můžete sledovat na stránkách tradičního českého dodavatele zlatých slitků a mincí www.zlate-mince.cz.

investicni-zlato.jpg

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman