Úvodní stránka » *Životní styl* » Čarodějnice šíří dobro přes ručně zpracované dekorace

Čarodějnice šíří dobro přes ručně zpracované dekorace

V letošním roce nás opět čeká Filipojakubská noc (také známá jako Valpuržina noc), anebo nejznáměji „pálení čarodějnic“, tento den připadá každoročně na 30. dubna. Noc z posledního dubna na prvního května patří odpradávna oslavě života a lásky, avšak tento den se také údajně scházejí čarodějnice na kopcích a různých křižovatkách, aby se domlouvaly s ďáblem, jak škodit lidem. Pálení ohně je tak považováno za nejlepší ochranu před šířením zla. Stavět tradiční hranice a pyramidy by měli především mladí lidé s čistou duší, pálit by se mělo pouze přírodní dřevo. Symbol čarodějnic však nemusí být jen negativní, naopak mohou chránit rodinné štěstí a teplo domova.

Chraňte se před zlem očistnými rituály

Nejen plameny z ohně se dokážeme ochránit před zlem, ďábelské síly můžete vyhnat střílením do vzduchu nebo práskáním bičem. Před vraty a okny se pokládá trní a bodláčí, čarodějnice se píchne a uteče. Další skvělou ochranou je větvička jeřabiny či petrklíč. Věřící lidé kropí svoje obydlí svěcenou vodou a na prahy pokládají kříže ze slámy nebo vysypané z písku. Na dveřích jsou také vidět tři křížky namalované vysvěcenou křídou. Zvyků, obyčejů a rituálů je nespočet a symbol čarodějnic označující lidovou magii zná jistě každý z nás. K ochraně domova mohou naopak sloužit i s láskou dělané ručně zpracované dekorace s touto tématikou a očistnými nápisy, jako jsou např. „Všechna kouzla znám, štěstí lásku přivolám“ a „Vymetám smůlu z domu“.

čarodějnice 1čarodějnice 2

Magická síla čarodějnic vás ochrání

Nejen pro ochranu domácnosti, ale i jako milý dárek blízké osobě můžete zakoupit krásné české ručně dělané výrobky a dekorační prvky určené na zeď a do prostoru, mohou sloužit rovněž jako zvonky. Pěkně zpracovaná keramická čarodějnice od šikovných tvůrců z keramické dílny z malého města Votice u Prahy nabízí kvalitu a originalitu s každým výrobkem. Je přece úžasné vědět, že u nás ještě existují dílničky, které vyrábí keramické výrobky bez vymožeností všelijaké moderní techniky, tvoření pouze s pomocí rukou do nich přenáší silnou energii a dobro. Věřte, že takový příjemný pocit mít ze strojně zhotoveného dárku nebudete! Rozhodně se nejedná o zboží z asijského trhu! Více informací najdete zde.

 

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman