Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Bohatý zdroj vitamínů a minerálů? Klíčky!

Bohatý zdroj vitamínů a minerálů? Klíčky!

Dbát na dostatečnou konzumaci ovoce a zeleniny může být například při vysokém pracovním nasazení velmi obtížné, přitom právě ve stresu je náš organismus náchylnější k nejrůznějším onemocněním. Jak do těla nenáročnou formou dostat všechny potřebné živiny? Řešení nabízí drobné, neprávem přehlížené klíčky, které jsou velmi bohatým zdrojem vitamínů, minerálů, antioxidantů, enzymů i bílkovin. Jak naklíčené luštěniny, semínka nebo ořechy prospívají zdraví?

Zdraví v každém klíčku

Dostatečný příjem vitamínů, minerálů, antioxidantů a dalších důležitých látek má zásadní vliv nejen na obranyschopnost a fyzickou kondici, ale stejně tak ovlivňuje i psychickou pohodu. Proto je třeba dbát na dostatečný příjem důležitých živin po celý rok, nejen v období nejrůznějších epidemií. Přitom právě na podzim a v zimě je obtížné zkonzumovat dostatek ovoce a zeleniny.

Zdravotním problémům lze předejít například konzumací blahodárných, výživných klíčků, které rozhodně nepatří pouze na talíře vyznavačů zdravého životního stylu a stravování. Ani milovníci masa klíčky určitě nepohrdnou!

Vyzkoušejte, jak je klíčení jednoduché

Ke klíčení existuje řada praktických pomocníků. Nejběžnější jsou klíčící misky, které jsou skladné a nenáročné na údržbu. Samozřejmě je nutné klíčky pravidelně rosit. Zcela bez starostí je pěstování klíčků v automatických klíčidlech semen, kde je o klíčky dokonale postaráno. Vypěstované klíčky jsou určeny k okamžitému použití, a to na mnoho způsobů. Denně stačí zkonzumovat pouhou jednu hrst jakýchkoliv klíčků, které lze zakomponovat do salátů, dipů, pomazánek příloh, masových směsí a mnoha dalších jídel. Některé klíčky vyniknou také ve sladkých pokrmech. Každý typ klíčků nabízí jinou chuť, proto se nebojte s klíčky v kuchyni experimentovat!

klíčky

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman