Úvodní stránka » *Životní styl* » Bezproblémový provoz Vašeho bazénu

Bezproblémový provoz Vašeho bazénu

Každý majitel bazénu se rád pochlubí křišťálově čistou vodou, kde je radostí se koupat. Pokud chcete mít nezávadnou vodu ve Vašem bazénu po celou sezónu i Vy, dodržujte několik zásad a pravidelně používejte doporučenou bazénovou chemii. Hoďte starosti za hlavu a nechte si poradit od oborníků. Už nebudete muset trnout hrůzou ze zelené špinavé vody a nebude mít strach o zdraví celé Vaší rodiny.

Bazénová chemie

Máte nový bazén nebo máte bazén již několik let a neustále máte problémy s udržením čistoty ve vodě v bazénu? Nikdy není pozdě tyto problémy začít řešit! Na trhu je mnoho možností a přípravků, jak zatočit s bakteriemi a vodními řasami. Vyzkoušejte chlorovou, bezchlorovou nebo kyslíkovou dezinfekci pro Váš bazén. Cílem je zdravé koupaní a bezproblémový provoz.

Zdravotní rizika ze špinavé vody

Vhodná bazénová chemie Vás zachrání od zdravotních problémů a alergií, které mohou vzniknout ze špinavé vody. Od špinavé vody a jiných nečistot napadaných do bazénové vody např. ze stromů Vám může částečně pomoci zastřešení bazénů. Sortiment přípravků pro péči o bazénovou vodu naleznete např. v kamenných prodejnách či v internetovém e-shopu Mountfield, kde nabízí i další zahradní techniku a nářadí.

Pravidelná péče o bazén

Nic není důležitějšího v péči o bazénovou vodu, jako pravidelnost. Když budete zapomínat doplňovat přípravky jako je bazénová chemie, krásnou a čistou vodu v bazénu mít nebudete. Při dostatečné a pravidelné péči o bazén ušetříte nejen Váš čas, ale i finance. V nabídce přípravků na úpravu vody v bazénu je chlorová bazénová chemie, bazénová chemie proti řasám či chemie do vířivých van. Pro zahradní jezírka naleznete rovněž speciální přípravky na úpravu vody.

Zásady při používání bazénové chemie

Základní chybou vzniku zkalené a nekvalitní vody je také snížená a nepravidelná spotřeba přípravků, z důvodu úspory financí. Je však nutné dodržovat správné dávkování přípravků uvedené na obalu. Hlídejte správné hodnoty pH. Pokud bude hodnota příliš vysoká, může se snížit účinnost přípravků až o 80%, při nízké hodnotě pH může dojít k poškození některých částí bazénového vybavení. Popřemýšlejte o způsobu zastřešení bazénů i mimo sezónu, ušetří Vám to údržbu před dalším letním obdobím. Další rady a tipy Vám rádi sdělí v prodejnách Mountfield

bazénová chemie

Zuzana K.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman