Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » Bezbolestná depilace krémem pro dokonalý pocit oholení

Bezbolestná depilace krémem pro dokonalý pocit oholení

Evropské ženy chtějí jít ruku v ruce s dnešní dobou a současné trendy velí mít hladce oholenou kůži. A tak se ženská část populace neustále zajímá o nové moderní metody, jak se zbavit nežádoucích chloupků po celém těle. Chloupky nejsou v oblibě nejen v podpaží a na nohou, ale také v tříslech, rukou a na obličeji. Pravidelně si nechtěný porost odstraňuje až 70 % všech žen v Evropě, každá si však oblíbila jiný způsob depilace či epilace. Dříve v dobách starověkého Egypta a antického Řecka podstupovaly ženy a dívky velmi drastické metody, např. opalování svíčkou nebo odřezávání chlupů nožem, dnes je na výběr široké spektrum přijatelnějších bezbolestných způsobů, jak dosáhnout kýženého výsledku.

Depilace versus epilace

Odborníci techniku holení dále rozdělují na depilaci a epilaci, přičemž u epilace se jedná o dlouhodobý efekt, kdy dochází k řídnutí a slábnutí nově vrostlých chloupků. Nejoblíbenější způsob depilace je stále klasické holení žiletkou za mokra. Avšak velká nevýhoda spočívá v tom, že jde především o krátkodobý efekt, navíc nové chlupy bývají silnější a tmavší. Kromě žiletky a vody je dobré použít nějaký holicí krém, pěnu či gel, který vám usnadní práci a dodá pokožce hydrataci a výživu. Mezi další způsoby vedoucí k hladkému oholení patří depilace cukrovou vatou, voskem či epilátorem. V tomto případě počítejte s výdrží téměř jeden měsíc.

Oblíbená bezbolestná depilace s pomocí krémů

Díky své oblibě a jednoduchosti je zajímavým řešením použití depilačního krému. Je to rychlé a vysoce efektivní, stačí depilační krém důkladně rozetřít na pokožku, vyčkat cca 5 minut nebo jiný uvedený čas na návodu, poté se krém jednoduše smyje vodou i s chloupky. Tento příjemný způsob můžete využít pro všechny partie, nemusíte mít obavy, je to opravdu bezbolestná depilace. Před první aplikací však vyzkoušejte krém na menší části těla, zjistíte tak, zda nemáte alergii na daný přípravek. Depilační krémy fungují na bázi alkalických chemikálií, které zjemní chloupky od kořínků natolik, že je není problém odstranit, díky tomu vám zůstane hladká pokožka až po dobu 4 týdnů.

depilace krémem

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman