Úvodní stránka » *Módní trendy* » Baví vás pletení a háčkování? Vytvořte si originální pleteniny

Baví vás pletení a háčkování? Vytvořte si doma originální pleteniny

Pletení a háčkování se zase dostává do módy. Návody a techniky jdou s dobou, snadno si tak vytvoříte originální kousky, které jsou nadčasové a trendy. Už dávno neplatí, že je to jen zábava pro babičky, naopak, pletou a háčkují i mladé ženy.

27.jpg

Nepředstavujte si jen kousavé svetry a šály, máme pro vás i další tipy

Mnoho lidí má o pletení a háčkování zkreslené představy. Dnes to ale není jen o svetrech a šálách, které koušou a jsou nepříjemné na nošení. Materiály jsou mnohem příjemnější a pokud s pleteninami na těle máte přece jen problém, vytvořte si třeba háčkovaný taburet k sezení nebo uháčkujte dětem hračky. Uděláte radost nejen sobě, ale i ostatním. Navíc se tyto tvořivé domácí práce staly pomůckou při terapiích. Při tvoření si krásně vyčistíte hlavu od práce a starostí.

Věděli jste, že se při kreativních činnostech vyplavuje v mozku dopamin, který je považován za přírodní antidepresivum? Tipy a návody, jak na to, najdete na webových stránkách Propleta.

Pletení a háčkování – jak začít a nevzdat to hned po prvním dni?

Základem je mít doma nejen vysoce kvalitní příze, ze kterých budete tvořit první kousky, ale důležitá je také sada háčků na háčkování. Není totiž háček jako háček. Liší se nejen materiálem, ze kterého je vyrobený – od klasického aluminiového, až po model s ručkou, s ergonomickým tvarem nebo háček z bambusu a dřeva. V nabídce jsou i speciální háčky na knooking (pletení na háčku) či na tuniské háčkování. A posledním hitem jsou svítící háčky pro háčkování za horšího osvětlení. Dalším parametrem je jejich velikost udávaná v milimetrech.

26.jpg

Jděte do toho! Třeba budete překvapené, jak vás tato tvůrčí činnost pohltí, dostanete vás do stavu „flow“ a začne vás neskutečně bavit. Inspirujte se nápady pro začátečníky i třeba na Pinterestu nebo Youtubu, kde najdete nespočet video návodů.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman