Úvodní stránka » *Zdraví a kosmetika* » 5 tipů na zdravé hubnutí, které by měl znát každý!

5 tipů na zdravé hubnutí, které by měl znát každý!

Paradoxně, i když máme přes léto více pohybu, mnoho žen přibírá právě v letních měsících. Co je tedy jinak oproti zimě? Jaké jsou rizikové faktory pro nabrání pár kil navíc? Jsou to letní osvěžující drinky, grilovací večírky, smetanové zmrzliny a hromada ovoce plného cukru.

Jak zhubnout po letních radovánkách?

Nejprve je nutné si shrnout, jak vůbec dochází k hubnutí. Hubneme proto, abychom vypadali lépe a byli zdravější. Tedy vědomě snižujeme svoji tělesnou hmotnost. Logicky je pro zdravé hubnutí zapotřebí snížit denní příjem kalorií. Zbytek potřebné tělesné energie si tělo bere z uložených zásob přebytečného tuku. Myslete na to, že je zapotřebí při hubnutí dodržovat pár zásad. A to proto, aby bylo snižování váhy bezpečné a dlouhodobé.

hubnuti.jpg

Co může pomoci ke zhubnutí? 5 osvědčených tipů

1) Hlídání kalorií

Ano, jak už jsme si řekli, tak je důležité udržovat nižší příjem oproti výdeji. Hlídání kalorií může být jednodušší např. s kalorickými tabulkami, které si můžete stáhnout do telefonu.

2) Složení stravy

Tělo není hloupé, kromě pravidla příjem × výdej, je důležité i z čeho se naše strava skládá. Nevhodné složení stravy může ovlivnit i hormonální pochody v těle. Pak se celé hubnutí komplikuje. Pestré složení jídla a kvalitní doplňky stravy celý proces hubnutí zjednoduší. I když jste se jistě setkali s mnohými výživovými styly, odborníci nejčastěji doporučují jíst 4-5 jídel denně složených ze 45 % karbohydrátů, 35 % proteinů a 30 % tuků. Průměrná žena by pak měla sníst cca 1800 kalorií denně. Dodržujte také pitný režim!

3) Cvičení

Hubnutí je hlavně o jídle. Můžete mít sebeskvělejší jídelníček na hubnutí, ale vyrýsování postavy umí jen správně zvolené cviky na hubnutí. I když hubnutí břicha opravdu začíná na talíři. Díky cvičení a přirozenému pohybu v podobě svižnější chůze a procházek spálíte více kalorií, zvýšíte si metabolismus a množství svalů v těle, zpevníte tělo, rozproudíte kardiovaskulární systém a díky vylučování hormonu endorfinu se budete cítit lépe i na duši.

prášky na hubnutí.jpg

4) Disciplína

Důležitá je vytrvalost a disciplína. Pravděpodobně jste nepřibrali deset kilo za pár týdnů, tudíž bude trvat opět delší dobu, než se s kily navíc vypořádáte. Vytrvejte však a nevzdávejte to!

5) Doplňky stravy a prášky na hubnutí

Někdy děláte maximum, všechno dodržujete už pár týdnů, ale nic se neděje, což bývá silně demotivující. Možná je čas, aby přišly na řadu doplňky stravy a prášky na hubnutí. Samy o sobě nejsou samospásné, ale umí být skvělým pomocníkem, jak rozproudit spalování v těle. Tabletky Oxotrin (americká značka Nutrigen) pomáhají urychlit hubnutí, např. když řešíte hubnutí po porodu, které je leckdy nekonečné. Jedinečný komplex bylin a přírodních látek v tabletách na hubnutí Oxotrin zlepšují fungování metabolismu a pomáhají snížit hmotnost. Složení má termogenický efekt, což napomáhá lépe spalovat tuky.

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman