Úvodní stránka » *Životní styl* » 3 tipy na lázně v ČR, které se vyplatí navštívit

3 tipy na lázně v ČR, které se vyplatí navštívit

Po náročných zimních měsících je čas na restart našeho organismu. Hýčkání těla i naší duše je to, co nyní skutečně všichni potřebujeme. A k tomu se nejlépe hodí lázně.  

lazne1.jpeg

V článku si přečtěte 3 tipy, které lázně stojí za to navštívit. Záleží však na tom, co hledáte a jakou máte představu o procedurách a aktivitách v okolí.

Tradiční lázně Poděbrady s minerálními prameny

Již více než sto let patří lázně Poděbrady k nejnavštěvovanějším lázeňským městům. Jezdí sem nejen Češi, ale i zahraniční turisté. A není se čemu divit. Poděbrady nabízí naprosto vše, co lidé od lázeňských a wellness pobytů očekávají. Zelené parky podél řeky Labe lákají k příjemným procházkám. Po cestě se jistě zastavte i do některé z útulných kaváren.

Předností Poděbrad jsou minerální léčebné prameny. Specializací je zde léčba pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému. A jestliže si chcete zpestřit svůj lázeňský pobyt, vyzkoušejte golf, plavání či se projeďte na koni. Večer vyrazte za kulturou na koncert, do kina či divadla. V okolí je také spousta cyklostezek.

Energizující lázně Jáchymov s radonovou vodou

Město Jáchymov je známé především těžbou stříbra a uranu. Byly zde také založeny první radonové lázně na světě. Nenechte se vystrašit chemickým prvkem radonem, lázně Jáchymov jsou jedinečné právě pro svou radonovou vodu. Ta má energetické účinky, pomáhá při léčbě pohybového aparátu, např. při onemocnění kloubů, nervového systému a Bechtěrevovy choroby, ale také při kožních nemocech. Nechybí ani pestrá nabídka sportovních aktivit a kulturních akcí.

Mariánské Lázně patří k nejkrásnějším v Evropě

Jedno z nejoblíbenějších léčebných míst nejen v Česku, ale i v Evropě, jsou bezesporu Mariánské lázně. Léčila se zde celá řada slavných osobností, jako jsou např. F. Chopin a J.W. Goethe. Jejich dominantou jsou léčivé minerální prameny (Ferdinandův, Ambrožův, Lesní), parky projektované Václavem Skalníkem či pseudobarokní kolonáda se Zpívající fontánou.

Kromě léčivých pramenů jsou zde vynikající klimatické podmínky. Vyrazte na výlet do přírody a za historickými památkami. Nebudete litovat.

Další oblíbené lázeňské pobyty najdete na Spa.cz. Stačí si jen vybrat ty pravé a vyrazit za zábavou a odpočinkem.

lazne2.jpeg

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman