Úvodní stránka » *Módní trendy* » 3 tipy, jak správně odhadnout velikosti oblečení na internetu

3 tipy, jak správně odhadnout velikosti oblečení na internetu

Po letošní mírné zimě, kdy jsme si sněhu moc neužili, nás čeká opět třídění šatníku. Už nyní je ideální doba na to, udělat si pořádek ve skříni a dokoupit nové kousky oblečení na jarní sezónu 2020. E-shopy se začínají plnit novým barevným ošacením a trendy novinkami. Vyplatí se ale internetový nákup bez možnosti vyzkoušení? My říkáme ANO! Dáme vám 3 tipy, jak správně odhadnout velikosti oblečení na internetu. A pokud se přece jen netrefíte, máte ze zákona nárok na vrácení zboží do 14 dnů.

1)    Pořádně se změřte

V první řadě je zapotřebí se doma pořádně změřit, a to nejlépe před zrcadlem. Tak uvidíte, zda přikládáte krejčovský metr správně a neujíždí vám, kam nemá. Při správném měření byste neměli tělo příliš stahovat a obvody měřte rovnoběžně se zemí. Opravdu se soustřeďte, vzít si správné míry je to nejdůležitější. Každá značka uvádí jiné velikosti a snadno se tak stane, že vám je nové oblečení příliš těsné nebo v něm naopak plavete. Neřiďte se tedy psanými velikostmi, ale vámi naměřenými hodnotami.

Tip! Obvod hrudníku měřte u mužů v podpaží, u žen kolem nejširší části hrudníku.

2)    Zaměřte se na materiály

Každý druh materiálu je jinak pružný. Znáte-li svoje míry a chcete-li si koupit nové džíny, je velmi důležitá přesnost v měření. Avšak pokud se jedná o riflovinu s příměsí elastenu a látka je pružná, postačí vám orientační čísla. Elastické oblečení se snadněji přizpůsobí vaší postavě.

3)    Čtěte správně velikosti oblečení podle tabulek

Zapomeňte na to, jestli běžně nakupujte velikost S, M nebo L. Každý kvalitní e-shop má kromě těchto obecných označení k dispozici i velikostní tabulky. Míry v nich mohou být uvedeny v centimetrech či palcích (na přepočet lze použít online kalkulačku). Oblíbený e-shop Modovo nabízí stylové oblečení pro ženy. Na přechodné období oceníte teplé dlouhé mikiny a tenčí prošívané bundy, ale i dámské svetry a elegantní šaty na aktuální plesovou sezónu. U každého produktu najdete tabulku s mírami, a tak je nákup bez vyzkoušení snadný. 

velikosti oblečení modovo

Autor: Zuzana Klímová

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman