Úvodní stránka » *Životní styl* » 3 nejznámější lázně v České republice, kam se musíte vydat

3 nejznámější lázně v České republice, kam se musíte vydat

lazne2.jpeg

Toužíte-li po poznání, historických památkách, procházkách v přírodě či po kolonádě, ale zároveň chcete udělat něco pro své duševní i fyzické zdraví, vydejte se na lázeňský pobyt. V článku si představíme 3 nejznámější lázně u nás v České republice, které představují tzv. „lázeňský trojúhelník“.

Františkovy Lázně

Františkovy lázně jsou světově proslulé, a pro své návštěvníky atraktivní, díky svým početným minerálním pramenům a dlouhodobé tradici lázeňské léčby. Kromě toho zde najdete široký výběr pro aktivní (i pasivní) odpočinek a nejrůznější historické památky.

Františkovy Lázně jsou specializovány na léčbu srdce, krevního oběhu, pohybového aparátu a gynekologických potíží včetně neplodnosti. Zdejším symbolem je socha Františka – vypráví se, že která žena se dotkne palce levé nohy sochy, tak otěhotní.

Mariánské Lázně

Mariánské lázně jsou druhé největší u nás v ČR a patří k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Kromě léčebných minerálních pramenů, jako jsou např. Ferdinandův, Lesní a Rudolfův, jsou tu překrásné parky vytvořené architektem Václavem Skalníkem.

Oblíbenou turistickou atrakcí je také Zpívající fontána, která stojí před kolonádou. Léčila se tu celá řada známých osobností, jako byli pan J.W. Goethe, F. Chopin a N.V. Gogol.

Lázně Karlovy Vary

Město Karlovy Vary není známé pouze díky Mezinárodnímu filmovému festivalu, který se tu každoročně pořádá. Jedná se o největší a nejslavnější lázeňské město u nás. Lázně Karlovy Vary nabízí lázeňské pobyty, které využila již celá řada slavných lidí, např. Beethoven, Franz Josef I., Mozart, Paganini a další. Léčí se zde snad všechny choroby s pomocí 79 různorodých léčivých pramenů.

Ve světe Karlovy Vary proslavily značky, jako jsou Becherovka, Moser a karlovarský porcelán Thun. A ochutnali jste už místní lázeňské oplatky?

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman