Úvodní stránka » *Životní styl* » 1+3 pojistky, které vás ochrání na každé cestě mimo ČR

1+3 pojistky, které vás ochrání na každé cestě mimo ČR

Konečně je to tady. Jaro a s ním doba, kdy budete plánovat letní dovolenou, no a možná vyrazíte za dobrodružstvím už zanedlouho. Patříte mezi ty, kteří si pečlivě balí tašku a musí ji několikrát přerovnat, aby měli absolutní jistotu, že mají všechno? Pravda je, že krom jediné věci se vše dá koupit na většině míst. A co je ta výjimka? Tipujete správně, je to kvalitní pojištění! Jaké si vyřídit ještě před odjezdem a proč?

Bez modré to neriskujte

Jako členové EU mají Češi tu výhodu, že pokud vyjedou do některého ze států EU, mají pojištění a budou potřebovat lékařskou péči, dostanou ji. Ovšem háček je v tom, že si za ni budou muset připlatit. Pokud se bude jednat o složitější úkony, může to vyjít i na několik set tisíc korun. A právě proto se pouze s modrou kartičkou nevyplatí cestovat ani k bratrům na Slovensko. Více se na toto téma dozvíte zde.

cestovní pojištění

Výhodnou pojistku poznáte snadno

V ČR působí hned několik pojišťoven, výběr je tedy pestrý, což ale znamená velkou opatrnost. Rozhodně se nespoléhejte jen na online vyhledávače, které porovnávají nabídky podle finální ceny. Mohli byste se totiž těžce spálit. Nízká cena většinou znamená, že se jedná o pojistku s nízkými limity, a to je na škodu. Výhodné cestovní pojištění je totiž to, které má vysoké pojistné limity léčebných výloh. Proč? Limity určují maximální sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Při výběru se tedy zaměřte právě na ně a také na rozsah pojistky.

cestovní pojištění 2

3 výhodné doplňky

K pojištění do zahraničí on-line si snadno dokoupíte 3 doplňky, které se vám na každé cestě určitě budou hodit. Patří sem: pojištění odpovědnosti, úrazu a zavazadel. Právě tato trojice zajistí další možná častá rizika a vy si budete cestování užívat bez větších starostí. Když se vám například zpozdí nebo ztratí kufr, nemusíte zoufat, protože dostanete odpovídající finanční kombinaci. Když se dostanete do potíží, pamatujte vždy na jednu zásadní věc: Co nejdříve kontaktujte asistenční službu a jednejte podle pokynů operátora. Pokud byste tak neučinili, nemuselo by k plnění dojít!

Přidat komentář


Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman