Úvodní stránka » *Životní styl* » Jak vybrat vhodné bydlení pro celou rodinu?

Jak vybrat vhodné bydlení pro celou rodinu?

Najít místo, kde bude rodina spokojeně žít, není vůbec jednoduchá věc. V úvahu je nutné vzít celou řadu různých aspektů. Pokud v současné době uvažujete nad tím, kde se vaše rodina usídlí, pomůžeme vám vaše rozhodování ulehčit. Přinášíme vám několik rad, kterými byste se při rozhodování měli řídit a podíváme se i na vybrané možnosti bydlení.

Hypotéka nebo pronájem?

Výběr bydlení se v první řadě odvíjí od vašich finančních možností. Jen málokdo má na to, financovat nové bydlení z vlastních zdrojů. Hned na začátku se musíte rozhodnout, jestli chcete byt nebo dům koupit nebo si ho pronajmout. Jako lepší varianta se v současné nabízí koupě. Banky totiž nabízí výhodné hypotéky s nízkým úrokem, takže na hypoteční úvěr může dosáhnout téměř kdokoliv. Uvědomte si také, že pronájem je dnes přibližně stejně drahý jako splátky na hypotéku. Důkazem toho je například nové bydlení v Praze. Ceny pronájmu i malých bytů se pohybují okolo 15 tisíc měsíčně. Výše splátky hypotéky se může pohybovat i o kolo 10 tisíc, takže je rozdíl poměrně markantní.

nové bydlení v Praze

Nový nebo starý?

Druhým rozhodujícím faktorem je typ bydlení. Zvolit můžete byt nebo dům a to nový nebo starší. Jako výhodnější se jeví koupě nové nemovitosti, protože zde vás nečekají další nutné výdaje na rekonstrukci. Zajímavé je, že prodej nových bytů v Praze neustále roste! Proč? Protože v Praze působí developerské společnosti, které realizují stále nové projekty. Nabídka nových bytů a domů tak převyšuje poptávku.

Jaké dispozice?

Při výběru bytu či domu uvažujte nad jeho dispozicemi. Pro rodiny s dvěma dětmi bude ideální byt o dispozici 4+kk, který nabídne dostatek soukromí pro každého člena rodiny. Pro rodinu jedním dítětem postačí byt 3+kk nebo i 2+kk. Dejte pozor na to, aby byl byt dobře přístupný, chtějte k němu i garáž, výhodou je potom balkón nebo terasa.

Lokalita je rozhodující!

Při výběru bydlení se musíte věnovat hlavně místu, kde se dům či byt nachází. Důležité je vědět, jestli se v místě bydlení nachází škola či školka, obchody, lékařské zařízení, možnosti sportovního vyžití, možnosti pracovních příležitostí či je v místě dobrá dopravní infrastruktura. To vše jsou velmi důležité faktory. Ideální bydlení je takové, které má všechny tyto aspekty na vysoké úrovni. Zajímat by vás měla i zeleň, tedy pokud rádi sportujete a nechcete, aby vaše děti vyrůstaly v nevlídném prostředí plného smogu.

I Praha to vše může nabídnout

Zajímavé je, že všechny tyto nároky – včetně požadavku na dostatek zeleně, může splnit i Praha. Ta je ideálním místem v případě, pokud si chcete s celou rodinou naplno užívat výhody velkoměsta a současně bydlet ve spojení s přírodou. Důkazem toho jistě je projekt Prosek Park V, který nabízí bydlení v moderně řešených bytech, v soukromí, ve spojení s přírodou (mezi jednotlivými vnitrobloky domů jsou plánovány zelené zahrady a park) a současně s výborným spojením do centra města. Nové byty na Proseku tak jistě stojí za pozornost. Více informací o této lokalitě se můžete dozvědět v magazínu Praha – Prosek.

TIP – pokud vybíráte nové bydlení, nikam nespěchejte! Vše promyslete a pokud si nevíte rady, nechte si poradit od zkušených odborníků.  

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

lifestyle magazine for woman